Primarul Horăscu, cap de afiş la cea de a XIX-a ediţie a sesiuni ordinare a Adunării generale a Asociației Comunelor din România

ion horia horascu primarul comunei prundeni judetul valceaLa lucrările celei de-a XIX-a sesiuni ordinare a Adunării generale a Asociației Comunelor din România, participanţii au beneficiat, luni 22 februarie 2016, începând cu ora 9:30, de prezența unor demnitari de prim rang, din țară și din străinătate, respectiv: Domnul Dacian-Julien CIOLOȘ, prim-ministrul Guvernului României; Domnul Vasile-Sebastian DÎNCU, viceprim-ministru, ministrul dezvoltării regionale și administrației publice; miniștrii de resort din Guvernul României care, prin specificitatea acestora, conduc activități ce privesc politicile publice de dezvoltare a mediului rural; domnul Markku MARKULLA, PREȘEDINTELE COMITETULUI EUROPEAN AL REGIUNILOR;   Excelența Sa, domnul Mihai GRIBINCEA, Ambasadorul Republicii Moldova în România; Excelența Sa, doamna Soribel FELIZ din cadrul Secției economice a Ambasadei Statelor Unite ale Americii la București; delegația Congresului Autorităților Locale din Republica Moldova – CALM şi delegația Asociației Chineze de Prietenie Internațională a Orașelor – CIFCA. Totodată, a luat parte la întâlniri şi Excelența Sa, domnul XU Feifong, ambasadorul Republicii Populare Chineze la București. Trebuie spus că s-a acordat o atenție sporită, sub toate aspectele, inclusiv în ceea ce privește sobrietatea și ținuta pe care au avut-o pe parcursul întregii activități, conștienți fiind de poziția deosebit de onorabilă pe care-o ocupă la nivelul colectivităților locale pe care le reprezentau participanţii. Totodată, aceste lucrări s-au transmis, în direct, și au putut fi vizionate pe internet la adresa: www.elearning.faxmedia.ro.